Niezwykle ważne dla zdrowia psychicznego i rozwoju dziecka przysposobionego jest zarówno przepracowanie traumatycznych doświadczeń związanych m.in.: z porzuceniem i zaniedbaniem jak i zbudowanie bezpiecznej więzi z rodzicami adopcyjnymi.
Terapia powinna być ukierunkowana na pracę z dzieckiem i rodzicami. Psychoedukacja rodziców dotycząca funkcjonowania dziecka po traumie rozwojowej jest niezwykle istotna w zrozumieniu jego trudności i udzieleniu właściwego wsparcia. Psychoedukacja jest częścią terapii.
Pomoc dzieciom adoptowanym i ich rodzicom opieram na uzyskanej wiedzy z zakresu traumy, przywiązania, psychologii rozwoju, samoregulacji oraz bezpośrednich doświadczeń związanych z pracą z dziećmi po przeżyciach traumatycznych m. in. w Domu Dziecka. Jestem psychotraumatologiem i terapeutą EMDR (praca nad wspomnieniami). W swojej pracy wykorzystuję również metodę Somatic Experiencing (praca z ciałem, regulacją emocji).
Moją ofertę kieruję do wszystkich dzieci adoptowanych i ich rodziców. Pracuję też z niemowlakami i dziećmi z FASD (Spektrum Poalkoholowych Zaburzeń Płodowych). W przypadku dzieci z FASD niezwykle ważne jest przeprowadzenie badania neuropsychologicznego, rozróżnienie objawów związanych z traumą (zerwaniem więzi, zaniedbaniem) od uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego i zaplanowanie właściwej terapii. Posiadam niezbędne kwalifikacje do wykonywania diagnozy neuropsychologicznej. Aktualnie pracuję też z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi i uszkodzonym ośrodkowym układem nerwowym.
Więcej informacji na temat diagnozy neuropsychologicznej znajdą Państwo na mojej stronie Terapia neuropsychologiczna
www.mentesana.pl korzysta z zewnętrznych technologii śledzących: Google Analytics i Facebook Pixel. Informacje na temat ich Polityk Prywatności można znaleźć na wymienionych stronach internetowych.